Ankara Güzellik Merkezleri
Site içi arama
Eryaman'da Firma Ara
{Ana Sayfa }    {Güzellik İpuçları }    { Reklam }    {İletişim }
Ankara Güzellik Merkezleri
Ankara Güzellik Merkezleri
Ankara'da Güzellik Haberleri

Tarih : 17.11.2011 17:52:50 Bu haberi 6.130 kişi okudu.

Makyaj temizliğinde bunlara dikkat
Akşam makyajınızı temizlemeden yattıysanız sabah yapmanız gereken, cildinizi makyaj temizleyicisi ile temizledikten sonra varsa sabah toniğinizi kullanınız. Sabah makyaj yapmadan önce bir müddet bekleyerek cildinizi dinlendiriniz. Cildinizi temizledikten hemen sonra fondöten sürdüğünüzde, cildinizde parlama olur ve fondötenin kalıcılığı azalır.


Cildinizin bozulmaması için temiz olması şart. Her gün cildinizi temizleyerek aslında cildinizin yaşam süresini uzatıyorsunuz. Makyajınızı temizlediğinizde cildinizin gözenekleri açılıyor ve cildiniz nefes alıyor,  gün içinde oluşacak olası bakterilerden de cildinizi temizleyerek arınmış oluyorsunuz.

Yoğun göz makyajı yapmaktan hoşlanıyorsanız kirpiklere dikkat. Göz makyajının temizliğinde bunun için özel olarak üretilmiş makyaj temizleyici ürünleri öneriyoruz ancak bu ürünlerle de olsa göz makyajını temizlerken kullandığınız pamuğa çok fazla temizleyici dökmek yerine birden fazla pamuk kullanmaya özen gösteriniz. Pamuğu kısa bir süre gözünüzde  tuttuktan sonra kirpiklerinizi aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle silerseniz kirpiklerinizde kopma yaşanmayacaktır.

Sade yüz için aldığınız temizleyicileri göz makyajı temizliğinde de kullanabilirsiniz, ancak göz temizliği esnasında gözlerinizi kapalı tutmalı ve temizleme işleminden önce gözlerinizi bol su ile yıkamalı ve her hangi bir iz görünmeyene kadar pamuk gibi yumuşak bir madde ile silmelisiniz. Burada da dikkat etmeniz gereken temizlik pamuğunuzu sürekli yenilemek. Uzmanlar makyaj temizlerken sürekli temiz pamuk kullanılmasının daha yararlı olduğunu dile getiriyor.

Suya dayanıklı, kolay çıkmayan maskara kullanıyorsanız temizlemek için iki bazlı (su ve yağ) ürünleri tercih etmelisiniz. Ürünün yağ bazlı kısmı makyajınızı temizlerken, su bazlı kısmı ise kirpiklerinizi yumuşatır ve zarar görmelerini engeller.
 

Ankara Güzellik Merkezleri

Ankara'da Güzelik Bölgeler

Kategoriler

Ankara'da Güzellik Paylaşıldıkça Güzel

En Hit 10 Uygulama

Ankara Güzellik