Ankara Güzellik Merkezleri
Site içi arama
Eryaman'da Firma Ara
{Ana Sayfa }    {Güzellik İpuçları }    { Reklam }    {İletişim }
Ankara Güzellik Merkezleri
Ankara Güzellik Merkezleri
Ankara'da Güzellik Haberleri

Tarih : 6.05.2021 12:49:10 Bu haberi 1.125 kişi okudu.

Gua Sha Mucizesi
Gua sha yaklaşık 7. yüz yıldan kalma Çin güzellik ritüellerinden biri. Son zamanlarda Kore cilt bakımının revaçta olmasından dolayı gözler Asya’nın cilt bakım geleneklerine çevrilmiş durumda. Gua Sha, Çince de “kazımak” anlamına geliyor. Kazıyarak ciltteki toksinleri atmaya yarayan bir masaj taşı kendileri. Yüz için olduğu gibi bütün vücudumuz için çeşitli Gua Sha modelleri de bulunmakta. Genellikle pembe kuvars ve yeşim taşından yapılmış.


Gua Sha’ları doğal taşlardan seçmenizde fayda var. Örneğin; pembe kuvarstan bir Gua Sha kullanımında taşın yatıştırıcı etkilerini, Yeşim taşından bir Gua Sha kullanımında ise stres karşıtı etkilerini gözlemleyeceksiniz.

Gua Sha’nın yararları:
Öncelikle en yüksek verime düzenli olarak hafta da üç-dört kez kullanarak ulaşılabileceğini belirtmek isterim.

 

Düzenli kullanımda:

 


Yaşlanma karşıtı etkileri gözlemlenir.


Kan akışı hızlanır.


Toksinlerin yüzeye çıkmasına ve atılmasına yarar.


Ödem attırır.


Cilt fonksiyonları daha iyi işler.


Gözenekleri sıkılaştırır.


Cilt tonunu eşitler.


Eğer sivilceleriniz, enflamasyonunuz ya da iritasyonunuz varsa tedavi edici etkisi görülür. Yine de dermatoloğunuza danışmanız daha faydalı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

 

Gua Sha Nasıl Kullanılır?

 


Yüzünüzü iyice temizlemelisiniz. Ardından rutininizi tamamlayacak soğuk sıkım bir yağ ya da bir serum kullanmalısınız. Nemlendiricinizin üstüne de kullanabilirsiniz; fakat yağ ya da serumlar taşın daha iyi kaymasını sağlayacaktır. Şişkinlikleriniz varsa daha çabuk etki görmek için uygulamadan önce buz dolabına koyabilirsiniz. Gua Sha’yı yüzünüzün ortasından yanlara doğru kaydırmalısınız. Böylelikle lenf akışınıza uygun bir masaj olacaktır. Ayrıca Gua Sha’yı kesinlikle bastırmadan uygulamalısınız! Hafif hareketlerle üçer kez uyguladığınız taktirde daha çok verim alacaksınız. Başlarda cildinizde sivilcelenme olabilir ama yapmaya devam etmenizde fayda var; çünkü başlarda cilt altındaki toksinlerin atımı hızlanacağından bu tarz etkiler görülebilir. Gua Sha kullandığınız taktirde rutininizde olan ürünlerin faydasını daha çok görebilirsiniz.

Gua Sha ile bakımınızı tamamladıktan sonra Bio'si Leke Karşıtı ve Cilt Beyazlatıcı Enzymatic Peeling krem ile bakımınızı taçlandırabilirsiniz.

İçerisinde bulunan meyan kökü B vitamini + E vitamini ve shea yağının özleri sayesinde güneş lekeleri, hamilelik lekeleri, sivilce izleri lekelerini gidermektedir. Biosidermo Leke Karşıtı ve Cilt Beyazlatıcı krem içerisindeki shea yağı ile cildinizdeki hücre yenilenmesini hızlandırarak daha yumuşak daha elastik ve daha rahat bir cilt oluşması için hidrolipidik tabakayı onarır. Hem shea yağının mucizevi faydalarından yararlanacak, hem de içeriğindeki yararlı başka doğal içerikler sayesinde cildiniz canlanacak ve yenilenecektir.

Bio'si ye trendyol.com adersinden ulaşabilirsiniz. Ancak kendi web sitelerinde daha uygun fırsatlara ulaşabiliyorsunuz. İnstanram hesaplarında da takipçilerine hediyeler gönderebiliyorlar. Takip etmek isterseniz kullanıcı ismi: @biosidermo

Bio'si Leke Karşıtı ve Cilt Beyazlatıcı Enzymatic Peeling Krem satın almak için tıklayınız.

Sağlıkla kalın.

 

 

 

Ankara Güzellik Merkezleri

Ankara'da Güzelik Bölgeler

Kategoriler

Ankara'da Güzellik Paylaşıldıkça Güzel

En Hit 10 Uygulama

Ankara Güzellik