Ankara Güzellik Merkezleri
Site içi arama
Eryaman'da Firma Ara
{Ana Sayfa }    {Güzellik İpuçları }    { Reklam }    {İletişim }
Ankara Güzellik Merkezleri
Ankara Güzellik Merkezleri
Ankara'da Güzellik Haberleri

Tarih : 6.05.2021 13:04:13 Bu haberi 1.339 kişi okudu.

Doğadan Cildimize Ballı Kil Maskesi
Bahar geldi, herkes evini dip bucak temizlerken biz de cildimizi derinlemesine temizleyelim. Yenilenmeye ne dersiniz? Hem cildimizi hem de kendimizi daha iyi hissetmenin tam zamanı! Peki bunun için ne yapmalı? Mesela şöyle doğal mı, doğal bir maske tarifine ne dersiniz?


Makyaj kalıntıları, sigara dumanı, yanlış kullanılan ürünler cildimizdeki gözeneklerin büyümesine ve ölü derilerin gözeneklerde birikmesine neden oluyor. Peki bundan kurtulmak için ne yapmalı? Çok kolay. Kil maskesi yapacağız.

 

Doğru kil maskesi nasıl yapılır?

 


Kilin cildimizde derinlemesine temizlik yaptığını biliyoruz. Bu mucizeyi kullanırken dikkat etmemiz geren birkaç özellik var;


Bilmemiz gereken ilk şey, kil alkali bir maddedir. Dolayısıyla suyla karıştırarak cildimize uygulamak cildimizi kurutacaktır. Kili cildimizin pH’na yaklaştırmamız gerekir. Bunun için kili elma sirkesi, gül suyu ya da balla karıştırarak cildimize uygulamamız en iyisi olacaktır.


Kilin hangi türünü seçmemiz gerektiğidir. Tabii yine denemek en doğrusu ama Bentolit kili bağışıklık güçlendirici özelliğiyle son zamanlarda en revaçtaki kil türüdür. Toksinleri çeken yapısıyla cildinize detoks etkisi yapacaktır.

 

Ballı kil maskesi nasıl yapılır?

 


Eğer cildinizin kuruysa kili balla karıştırmak sizin için daha uygun olacaktır. Ama öyle her önümüze çıkan balı kullanmamalısınız. Eğer varsa çiğ bal kullanmanızda fayda var ama yoksa elimizde bulunan doğallığından emin olduğumuz bir balı da kullanabilirsiniz. Balın iyileştirme, nemlendirme ve anti-bakteriyel özelliği vardır. Bunun için sivilceli ciltler rahatlıkla kullanabilir. Böylelikle bal ve kili birleştirmek çok şifalı bir maske yapmamızı sağlayacaktır.

 

Yapımı ve Uygulanışı:

 


1 çay kaşığı kil,


1 çay kaşığı bal


karıştırılarak temiz yüze uygulanır. Eğer çiğ bal kullanıyorsanız, karışım çok homojen olmayabilir bu noktada içine bir çay kaşığı gül suyu ekleyebilirsiniz.


Aynı şekilde bir çay kaşığı kilin içine sadece gül suyu ya da sirkede ekleyerek cildinize uygulayabilirsiniz. Fakat sirkeli kil maskesini kuru ciltlerin dikkatli kullanmasında fayda var. Sirkeyle karışan kilin cildi soyma etkisi vardır, böylelikle cildiniz kuruyabilir, dikkatli olun. Kullandığınız malzemelerin doğallığından emin olmayı unutmayın.

Maskenizi suyla iyice temizledikten sonra Bio'si Leke Karşıtı ve Cilt Beyazlatıcı Enzymatic Peeling krem ile bakımınızı taçlandırabilirsiniz.

İçerisinde bulunan meyan kökü B vitamini + E vitamini ve shea yağının özleri sayesinde güneş lekeleri, hamilelik lekeleri, sivilce izleri lekelerini gidermektedir. Biosidermo Leke Karşıtı ve Cilt Beyazlatıcı krem içerisindeki shea yağı ile cildinizdeki hücre yenilenmesini hızlandırarak daha yumuşak daha elastik ve daha rahat bir cilt oluşması için hidrolipidik tabakayı onarır. Hem shea yağının mucizevi faydalarından yararlanacak, hem de içeriğindeki yararlı başka doğal içerikler sayesinde cildiniz canlanacak ve yenilenecektir.

Bio'si ye trendyol.com adersinden ulaşabilirsiniz. Ancak kendi web sitelerinde daha uygun fırsatlara ulaşabiliyorsunuz. İnstanram hesaplarında da takipçilerine hediyeler gönderebiliyorlar. Takip etmek isterseniz kullanıcı ismi: @biosidermo

Bio'si Leke Karşıtı ve Cilt Beyazlatıcı Enzymatic Peeling Krem satın almak için tıklayınız.

Sağlıkla kalın.

 

 

 

Ankara Güzellik Merkezleri

Ankara'da Güzelik Bölgeler

Kategoriler

Ankara'da Güzellik Paylaşıldıkça Güzel

En Hit 10 Uygulama

Ankara Güzellik