Ankara Güzellik Merkezleri
Site içi arama
Eryaman'da Firma Ara
{Ana Sayfa }    {Güzellik İpuçları }    { Reklam }    {İletişim }
Ankara Güzellik Merkezleri
Ankara Güzellik Merkezleri
Ankara'da Güzellik Haberleri

Tarih : 28.11.2011 13:56:40 Bu haberi 5.168 kişi okudu.

Dikkat makyaj malzemelerinizi yenileyin
Makyaj malzemeleri satışı yapan mağazalara girdiğimizde heyecandan başımı dönüyor. Yeni çıkan rujlar, göz farları, allıklar bizi heyecanlandırıyor. Tam beğendiklerimizi satın almak üzereyken aklımıza, evdeki makyaj malzemelerimiz geliyor. Öyle ya makyaj çantasındaki malzemelerimiz henüz bitmeden yenisini alma ihtiyacımız oluyor :)


Peki, ya gerçekten yenilenmeye ihtiyaç varsa?

Doğadaki her şeyde olduğu gibi kozmetik ürünlerin de belirli bir ömürleri vardır. Bozulabilir, etkisini kaybedebilir ve sonucunda cildimize zarar verebilirler.

Peki Makyaj Malzemelerimizi Gerçekten Ne zaman Yenilememeiz Gerekiyor?

1. Cildinizin İhtiyaçları Değiştiğinde
Bu durumda kozmetik ürünlerini değiştirmek kaçınılmazdır. Yanlış ürün kullanımının cildimizi güzelleştirmek yerine yıprattığı bir gerçek.

2. Kozmetik Ürünlerinin Rengi Değiştiğinde
Sıcaklık değişiminden dolayı kremlerin yüzeyleri donuklaşabilir, rujlarımız daha sert bir yapıya kavuştuğundan daha mat renkler verebilir. Bu tamamen normaldir. Ancak bunların dışında kalan kozmetik ürünlerdeki renk değişimleri üründeki kimyasal değişimlerin de habercisidir. Bu durumda elinizdeki ürünleri elden çıkartmakta fayda var.
 
3. Kozmetik Ürünlerinin Yüzeyinde Dağılmalar Olduğunda
Şampuanlar, vücut losyonları ve likit kremlerde sıklıkla görülebilen bir durumdur. Ürünlerin yüzeylerindeki dağılmalar ürünün içeriğindeki bozulmaların göstergesidir.
 
4. Kozmetik Ürünlerinde Tüylenmeler Olduğunda
Böyle durumlarda yapılan şey genellikle tüylenmeyi bir pamukla temizleyip yola devam etmektir. Ancak bu tüylenmeler makyaj malzemelerinizde bakteri ve küflerin oluştuğunu göstermekte. Bu da enfeksiyon kapmanıza neden olabilir.
 
Lütfen güzelleşmek uğruna sağlığınızdan olmayın...

 

Ankara Güzellik Merkezleri

Ankara'da Güzelik Bölgeler

Kategoriler

Ankara'da Güzellik Paylaşıldıkça Güzel

En Hit 10 Uygulama

Ankara Güzellik