Ankara Güzellik Merkezleri
Site içi arama
Eryaman'da Firma Ara
{Ana Sayfa }    {Güzellik İpuçları }    { Reklam }    {İletişim }
Ankara Güzellik Merkezleri
Ankara Güzellik Merkezleri
Ankara'da Güzellik Haberleri

Tarih : 17.11.2011 18:09:28 Bu haberi 11.502 kişi okudu.

Cildinizi iyi besleyin...
Cildinizin parlaklığını ve elastikiyetini yitirdiğini, yorgun ve sağlıksız göründüğünüzü düşünüyorsanız, belirttiğimiz besin öğelerini almanızı tavsiye ederiz.


Besinlerin vücudunuzun her bölgesi için farklı bir faydası ve önemi var. Beslenme bilimi, saç telinizden ayak tırnağınıza kadar etkin olan kırktan fazla besin öğesinin yeterli tüketimini tavsiye ediyor.

Cildinizin parlaklığını ve elastikiyetini yitirdiğini, yorgun ve sağlıksız göründüğünüzü düşünüyorsanız, belirttiğimiz besin öğelerini almanızı tavsiye ederiz.

A vitamini:
A vitamininin faydaları, çizgi ve kırışıklıkları azaltmaya, akne (sivilce) tedavisine, sağlıklı bir cilt oluşumuna yardımcı olması. Bu vitamine en kolay ulaşabileceğiniz besinler; karaciğer, balık yağı, havuç koyu yeşil ve sarı sebzeler, yumurta, süt ve süt ürünleri, margarin ve sarı meyvelerdir. Yağda çözünen bir vitamin olan A vitamini vücutta depo edildiğinden günlük gereksinim miktarına dikkat edilmelidir.

C vitamini:
Suda Çözünebilen bu vitamin, antioksidanların antioksidanı olarak adlandırılabilir çünkü vücuttaki diğer antioksidanları korur. faydaları yaraları ve yanıkları iyileştirmeye yardımcı olması. C Vitamini bakımından zengin yiyecekler kuşburnu, kırmızı biber, yeşil sivri biber, koyu yeşil yapraklı sebzeler, karnı bahar, brokoli, portakal, limon gibi turunçgillere dahil meyveler, domates, çilek, kızılcık, böğürtlen, patates ve diğer sebze ve meyvelerdir.

E vitamini:
E vitamininin faydaları, oksidasyon nedeniyle meydana gelen hücresel yaşlanmayı yavaşlatarak daha genç bir görünümün sağlanmasına, topikal olarak uygulandığında cilt tarafından emildiği için yara izi formasyonunun dahili ve harici olarak önlenmesinde, yanıkların iyileşmesinin hızlanmasında yardımcı olması. En iyi doğal E vitamini kaynakları buğday tohumu, soya fasulyesi, bitkisel yağlar, fındık, Brüksel lahanası, yeşil yapraklılar, ıspanak, zenginleştirilmiş un, kepek, tahıl ve yumurtadır.

B grubu vitaminleri:
B grubu vitaminlerinden Riboflavin (B2 Vitamini), Niasin (B3 Vitamini) ve Piridoksin (B6 Vitamini) cildinize faydası yatsınamaz. Sağlıklı bir cilt oluşumuna yardımcı olabilen Riboflavinin Bu vitamine en kolay ulaşabileceğiniz besinler; süt, karaciğer, böbrek, peynir, yeşil yapraklı sebzeler, balık, yumurta, yoğurt ve fasulyedir. Daha sağlıklı görünüşlü bir cilt gelişimini ve aft yaralarının iyileşmesini sağlayabilen Niasinin Bu vitamine en kolay ulaşabileceğiniz besinler; balık, yağsız et, kepekli un ürünleri, karaciğer, buğday tohumu, yumurta, kavrulmuş yer fıstığı, kümes hayvanlarının beyaz eti, avokado, hurma, incir ve kuru eriktir.

Selenyum:
Selenyum da bir antioksidandır, dolayısıyla oksidasyon ile yaşlanmaya ve dokuların sertleşmesini yavaşlatmaya ve önlemeye yardımcı olur. Tam tahıllar, deniz ürünleri, sarımsak, soğan, domates ve brokoli selenyumun en iyi kaynaklarıdır.

Çinko:
Dahili ve harici yaraların iyileşme süresini hızlandırmasına ve tırnaklar üzerindeki beyaz noktaların yok edilmesine yardımcı olması çinkonun faydalarıdır. Yağsız et, tavuk, hindi, bazı deniz ürünleri (istiridye gibi), buğday, bal kabağı çekirdeği, yumurta çinko kaynaklarıdır. Üstelik bu besinlerle uygulanabilen hafif yemek tarifleriyle mönünüzü genişletebilirsiniz.

Cilt sağlığınızı korumak için yapabileceğiniz bazı ufak değişiklikler:
• Öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenin ve öğünlerinize dikkat edin!
• Sağlıklı ve dengeli beslenmenizde cildi koruyucu ve onarıcı etkileri kanıtlanan antioksidanları içeren meyve ve sebzeler, az yağlı et ve balık, tam tahıllı ve yağ oranı düşük süt ürünleri yeterli miktarda yer alsın!
• Stresten uzak durmaya çalışın!
• Uykunuza dikkat edin!
• Yeterli miktarda temiz hava almaya ve sigaradan uzak durmaya çalışın!
• Yeterli miktarda fiziksel aktivite yapın!

Yazan:

Büşra Koçsank


Kategori:

Cilt Bakımı


Firma:

BK Cilt Bakım Salonu

Ankara Güzellik Merkezleri

Ankara'da Güzelik Bölgeler

Kategoriler

Ankara'da Güzellik Paylaşıldıkça Güzel

En Hit 10 Uygulama

Ankara Güzellik